Poznávání krás hlavního města
Páťáci letos absolvovali 16. – 17.6. neobvyklý školní výlet – dvoudenní exkurzi Prahy.
Podívali se do Muzea fantastických iluzí, kde si mohli vyzkoušet, jak vznikají jednotlivé triky a klamy.
Jelikož se letos ve výuce zabývali i finanční gramotností, navštívili Českou národní banku, kde se dozvěděli, jak vznikají peníze, jak se poznají padělky, co je to inflace a další zajímavé věci. Nakonec měli za úkol najít poschovávané peníze „v domě“ a dozvěděli se, že takto uložit peníze není zrovna bezpečné.
Večer, již slavnostně oblečeni, se vydali do divadla Hybernia na muzikál Shrek. Představení bylo velice profesionální, skvěle zahrané a zazpívané a všichni jsme si to úžasně užili.
Pak nás čekala večeře v Palladiu, děti si objednaly 5x pizzu a bezedné kelímky, takže se dosyta najedly a napily.
Cestou z divadla jsme nakoupili snídani na další den a pak se již vydali na hotel.
Druhý den jsme absolvovali exkurzi Národního divadla, které na nás dýchlo svou historií a krásou.
Pak jsme se vydali na Petřín, kde jsme se pobavili v zrcadlovém bludišti a už se vydali procházkou na Karlův most.
Cestou jsme samozřejmě museli navštívit Mekáč a naplnit bříška.
Na závěr našeho pražského putování jsme si zašli na Staroměstské náměstí a podívali jsme se na pražský orloj v celé jeho kráse.
Jediné negativum celého výletu bylo, že nám autobus domů přijel s hodinovým zpožděním. Ale to nám nemohlo pokazit ten úžasný dojem, který v nás zanechala Praha.
Žáci 5. třídy, Radomíra Kufová, Soňa Smržová